Produkte > CHEMI-CON > EKYB101ELL150MF11D
EKYB101ELL150MF11D
EKYB101ELL150MF11D Chemi-Con
KYBLL_e-2509133.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 100V 15uF 20% Tol.
auf Bestellung 826 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKYB101ELL150MF11D Chemi-Con
Description: CAP ALUM 15UF 20% 100V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.098" (2.50mm), Lifetime @ Temp.: 7000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 15 µF, Voltage - Rated: 100 V, Impedance: 430 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 106.8 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 267 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKYB101ELL150MF11D EKYB101ELL150MF11D Hersteller : United Chemi-Con KYBLL_e-2509133.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 100V 15uF 20% Tol.
auf Bestellung 1316 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
EKYB101ELL150MF11D EKYB101ELL150MF11D Hersteller : Chemi-Con KYBLL-e.PDF Description: CAP ALUM 15UF 20% 100V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
Lifetime @ Temp.: 7000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 15 µF
Voltage - Rated: 100 V
Impedance: 430 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 106.8 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 267 mA @ 100 kHz