Produkte > CHEMI-CON > EKYB101ELL181MK20S
EKYB101ELL181MK20S
EKYB101ELL181MK20S Chemi-Con
KYBLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 180UF 20% 100V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 180 µF
Voltage - Rated: 100 V
Impedance: 48 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 572 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.43 A @ 100 kHz
auf Bestellung 1819 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 9
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKYB101ELL181MK20S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 180UF 20% 100V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 180 µF, Voltage - Rated: 100 V, Impedance: 48 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 572 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.43 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKYB101ELL181MK20S EKYB101ELL181MK20S Hersteller : United Chemi-Con KYBLL_e-2509133.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 100V 180uF 20% Tol.