Produkte > CHEMI-CON > EKYB101ELL391MK35S
EKYB101ELL391MK35S
EKYB101ELL391MK35S Chemi-Con
KYBLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 390UF 20% 100V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.437" (36.50mm)
Capacitance: 390 µF
Voltage - Rated: 100 V
Impedance: 26 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.125 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.25 A @ 100 kHz
auf Bestellung 237 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 8
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKYB101ELL391MK35S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 390UF 20% 100V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.437" (36.50mm), Capacitance: 390 µF, Voltage - Rated: 100 V, Impedance: 26 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.125 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.25 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKYB101ELL391MK35S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKYB101ELL391MK35S EKYB101ELL391MK35S Hersteller : United Chemi-Con al-kyb-e-140701-514759.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Leaded 100V 390uF 20% Tol.