Produkte > CHEMI-CON > EKYB101ELL471MK40S
EKYB101ELL471MK40S
EKYB101ELL471MK40S Chemi-Con
KYBLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 470UF 20% 100V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.634" (41.50mm)
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 100 V
Impedance: 24 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.225 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.45 A @ 100 kHz
auf Bestellung 1258 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKYB101ELL471MK40S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 470UF 20% 100V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.634" (41.50mm), Capacitance: 470 µF, Voltage - Rated: 100 V, Impedance: 24 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.225 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.45 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKYB101ELL471MK40S EKYB101ELL471MK40S Hersteller : Chemi-Con KYBLL_e-2509133.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 100V 470uF 20% Tol.
auf Bestellung 2472 Stücke:
Lieferzeit 276-280 Tag (e)
Anzahl Preis
EKYB101ELL471MK40S EKYB101ELL471MK40S Hersteller : United Chemi-Con KYBLL_e-2509133.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 100V 470uF 20% Tol.