Produkte > CHEMI-CON > EKYB101ELL560MH20D
EKYB101ELL560MH20D
EKYB101ELL560MH20D Chemi-Con
KYBLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 56UF 20% 100V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
Lifetime @ Temp.: 7000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm)
Capacitance: 56 µF
Voltage - Rated: 100 V
Impedance: 110 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 294 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 735 mA @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKYB101ELL560MH20D Chemi-Con
Description: CAP ALUM 56UF 20% 100V RADIAL TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.138" (3.50mm), Lifetime @ Temp.: 7000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm), Capacitance: 56 µF, Voltage - Rated: 100 V, Impedance: 110 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 294 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 735 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKYB101ELL560MH20D
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKYB101ELL560MH20D EKYB101ELL560MH20D Hersteller : United Chemi-Con al-kyb-e-140701-514759.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Leaded 100V 56uF 20% Tol.