Produkte > CHEMI-CON > EKYB160ELL121ME11D
EKYB160ELL121ME11D
EKYB160ELL121ME11D Chemi-Con
KYBLL_e-2509133.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 16V 120uF 20% Tol.
auf Bestellung 1190 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 8
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKYB160ELL121ME11D Chemi-Con
Description: CAP ALUM 120UF 20% 16V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.079" (2.00mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 120 µF, Voltage - Rated: 16 V, Impedance: 290 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 136 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 340 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKYB160ELL121ME11D EKYB160ELL121ME11D Hersteller : Chemi-Con KYBLL-e.PDF Description: CAP ALUM 120UF 20% 16V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.079" (2.00mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 120 µF
Voltage - Rated: 16 V
Impedance: 290 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 136 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 340 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 2747 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 29
EKYB160ELL121ME11D EKYB160ELL121ME11D Hersteller : United Chemi-Con KYBLL_e-2509133.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 16V 120uF 20% Tol.