Produkte > CHEMI-CON > EKYB160ELL472MM20S
EKYB160ELL472MM20S
EKYB160ELL472MM20S Chemi-Con
KYBLL_e-2509133.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 16VDC 4700uF Tol 20% 18x20mm
auf Bestellung 268 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKYB160ELL472MM20S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 4700UF 20% 16V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 4700 µF, Voltage - Rated: 16 V, Impedance: 21 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 2.55 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKYB160ELL472MM20S EKYB160ELL472MM20S Hersteller : Chemi-Con KYBLL-e.PDF Description: CAP ALUM 4700UF 20% 16V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 4700 µF
Voltage - Rated: 16 V
Impedance: 21 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 2.55 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3 A @ 100 kHz
auf Bestellung 289 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
EKYB160ELL472MM20S EKYB160ELL472MM20S Hersteller : United Chemi-Con KYBLL_e-2509133.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 16V 4700uF 20% Tol.