Produkte > CHEMI-CON > EKYB160ELL821MH20D
EKYB160ELL821MH20D
EKYB160ELL821MH20D Chemi-Con
KYBLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 820UF 20% 16V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 820 µF
Voltage - Rated: 16 V
Impedance: 60 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 726 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.21 A @ 100 kHz
auf Bestellung 933 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 18
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKYB160ELL821MH20D Chemi-Con
Description: CAP ALUM 820UF 20% 16V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.138" (3.50mm), Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 820 µF, Voltage - Rated: 16 V, Impedance: 60 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 726 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.21 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKYB160ELL821MH20D
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKYB160ELL821MH20D EKYB160ELL821MH20D Hersteller : United Chemi-Con KYBLL_e-2509133.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 16V 820uF 20% Tol.