Produkte > CHEMI-CON > EKYB250ELL272ML20S
EKYB250ELL272ML20S
EKYB250ELL272ML20S Chemi-Con
KYBLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 25VDC 2700uF Tol 20% 16x20mm
auf Bestellung 500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKYB250ELL272ML20S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 2700UF 20% 25V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 2700 µF, Voltage - Rated: 25 V, Impedance: 25 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.9575 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.61 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKYB250ELL272ML20S EKYB250ELL272ML20S Hersteller : Chemi-Con KYBLL-e.PDF Description: CAP ALUM 2700UF 20% 25V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 2700 µF
Voltage - Rated: 25 V
Impedance: 25 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.9575 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.61 A @ 100 kHz
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
EKYB250ELL272ML20S EKYB250ELL272ML20S Hersteller : United Chemi-Con KYBLL_e-2509133.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 25V 2700uF 20% Tol.