Produkte > UNITED CHEMI-CON > EKYB250ELL391MH15D
EKYB250ELL391MH15D
EKYB250ELL391MH15D United Chemi-Con
KYBLL_e-2509133.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 25V 390uF 20% Tol.
auf Bestellung 1228 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKYB250ELL391MH15D United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 390UF 20% 25V RADIAL TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.138" (3.50mm), Lifetime @ Temp.: 7000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.650" (16.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 390 µF, Voltage - Rated: 25 V, Impedance: 69 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 525 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.05 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKYB250ELL391MH15D
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKYB250ELL391MH15D EKYB250ELL391MH15D Hersteller : Chemi-Con KYBLL-e.PDF Description: CAP ALUM 390UF 20% 25V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
Lifetime @ Temp.: 7000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.650" (16.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 390 µF
Voltage - Rated: 25 V
Impedance: 69 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 525 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.05 A @ 100 kHz