Produkte > CHEMI-CON > EKYB350ELL181MHB5D
EKYB350ELL181MHB5D
EKYB350ELL181MHB5D Chemi-Con
KYBLL_e-2509133.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 35V 180uF 20% Tol.
auf Bestellung 466 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKYB350ELL181MHB5D Chemi-Con
Description: CAP ALUM 180UF 20% 35V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.138" (3.50mm), Lifetime @ Temp.: 7000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 180 µF, Voltage - Rated: 35 V, Impedance: 87 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 336 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 840 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKYB350ELL181MHB5D EKYB350ELL181MHB5D Hersteller : Chemi-Con KYBLL-e.PDF Description: CAP ALUM 180UF 20% 35V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
Lifetime @ Temp.: 7000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 180 µF
Voltage - Rated: 35 V
Impedance: 87 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 336 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 840 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 1345 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 17
EKYB350ELL181MHB5D EKYB350ELL181MHB5D Hersteller : United Chemi-Con KYBLL_e-2509133.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 35V 180uF 20% Tol.