Produkte > UNITED CHEMI-CON > EKYB630ELL122MM25S
EKYB630ELL122MM25S
EKYB630ELL122MM25S United Chemi-Con
KYBLL_e-2509133.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 63V 1200uF 20% Tol.
auf Bestellung 4 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKYB630ELL122MM25S United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1200UF 20% 63V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.043" (26.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 1200 µF, Voltage - Rated: 63 V, Impedance: 22 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.68 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.8 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKYB630ELL122MM25S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKYB630ELL122MM25S EKYB630ELL122MM25S Hersteller : Chemi-Con KYBLL-e.PDF Description: CAP ALUM 1200UF 20% 63V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.043" (26.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1200 µF
Voltage - Rated: 63 V
Impedance: 22 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.68 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.8 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
EKYB630ELL122MM25S EKYB630ELL122MM25S Hersteller : Chemi-Con KYBLL-e.PDF Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 63VDC 1200uF Tol 20% 18x25mm