Produkte > CHEMI-CON > EKYB630ELL152MMN3S
EKYB630ELL152MMN3S
EKYB630ELL152MMN3S Chemi-Con
KYBLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 63VDC 1500uF Tol 20% 18x31.5mm
auf Bestellung 3 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKYB630ELL152MMN3S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1500UF 20% 63V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.299" (33.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 1500 µF, Voltage - Rated: 63 V, Impedance: 18 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.98 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.3 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKYB630ELL152MMN3S EKYB630ELL152MMN3S Hersteller : Chemi-Con KYBLL-e.PDF Description: CAP ALUM 1500UF 20% 63V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.299" (33.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1500 µF
Voltage - Rated: 63 V
Impedance: 18 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.98 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.3 A @ 100 kHz
auf Bestellung 797 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
EKYB630ELL152MMN3S EKYB630ELL152MMN3S Hersteller : United Chemi-Con KYBLL_e-2509133.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 63V 1500uF 20% Tol.