Produkte > UNITED CHEMI-CON > EKYB6R3ELL152MH20D
EKYB6R3ELL152MH20D
EKYB6R3ELL152MH20D United Chemi-Con
KYBLL_e-2509133.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 6.3V 1500uF 20% Tol.
auf Bestellung 1100 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKYB6R3ELL152MH20D United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1500UF 20% 6.3V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.138" (3.50mm), Lifetime @ Temp.: 6000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 1500 µF, Voltage - Rated: 6.3 V, Impedance: 60 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 726 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.21 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKYB6R3ELL152MH20D
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKYB6R3ELL152MH20D EKYB6R3ELL152MH20D Hersteller : Chemi-Con KYBLL-e.PDF Description: CAP ALUM 1500UF 20% 6.3V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
Lifetime @ Temp.: 6000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1500 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
Impedance: 60 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 726 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.21 A @ 100 kHz