Produkte > CHEMI-CON > EKYC160ELL562MK30S
EKYC160ELL562MK30S
EKYC160ELL562MK30S Chemi-Con
KYCLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 5600UF 20% 16V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 29mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.240" (31.50mm)
Capacitance: 5600 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.652 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.12 A @ 100 kHz
auf Bestellung 2434 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKYC160ELL562MK30S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 5600UF 20% 16V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 29mOhm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.240" (31.50mm), Capacitance: 5600 µF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.652 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.12 A @ 100 kHz.