Produkte > CHEMI-CON > EKYC350ELL561MJ16S
EKYC350ELL561MJ16S
EKYC350ELL561MJ16S Chemi-Con
KYC_Series.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 35VDC 560uF Tol 20% 10x16mm AEC-Q200
auf Bestellung 800 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKYC350ELL561MJ16S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 560UF 20% 35V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 100mOhm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.689" (17.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 560 µF, Voltage - Rated: 35 V, Ripple Current @ Low Frequency: 785 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.57 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKYC350ELL561MJ16S EKYC350ELL561MJ16S Hersteller : Chemi-Con KYCLL-e.PDF Description: CAP ALUM 560UF 20% 35V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 100mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.689" (17.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 560 µF
Voltage - Rated: 35 V
Ripple Current @ Low Frequency: 785 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.57 A @ 100 kHz