Produkte > CHEMI-CON > EKZE100ELL392ML20S
EKZE100ELL392ML20S
EKZE100ELL392ML20S Chemi-Con
KZELL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 10volts 3900uF 16X20
auf Bestellung 499 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKZE100ELL392ML20S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 3900UF 20% 10V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm), Capacitance: 3900 µF, Voltage - Rated: 10 V, Impedance: 18 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 2.355 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.14 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKZE100ELL392ML20S EKZE100ELL392ML20S Hersteller : Chemi-Con KZELL-e.PDF Description: CAP ALUM 3900UF 20% 10V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm)
Capacitance: 3900 µF
Voltage - Rated: 10 V
Impedance: 18 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 2.355 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.14 A @ 100 kHz