Produkte > UNITED CHEMI-CON > EKZE160ELL272ML20S
EKZE160ELL272ML20S
EKZE160ELL272ML20S United Chemi-Con
KZELL_e-2509136.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 16volts 2700uF 16X20
auf Bestellung 500 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKZE160ELL272ML20S United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 2700UF 20% 16V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 2700 µF, Voltage - Rated: 16 V, Impedance: 18 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 2.355 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.14 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKZE160ELL272ML20S EKZE160ELL272ML20S Hersteller : Chemi-Con KZELL-e.PDF Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 16volts 2700uF 16X20
auf Bestellung 85 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
EKZE160ELL272ML20S EKZE160ELL272ML20S Hersteller : Chemi-Con KZELL-e.PDF Description: CAP ALUM 2700UF 20% 16V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 2700 µF
Voltage - Rated: 16 V
Impedance: 18 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 2.355 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.14 A @ 100 kHz