Produkte > CHEMI-CON > EKZE250ETE102MK20S
EKZE250ETE102MK20S
EKZE250ETE102MK20S Chemi-Con
KZELL_e-2509136.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 25volts 1000uF 12.5X20
auf Bestellung 500 Stücke:
Lieferzeit 189-193 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKZE250ETE102MK20S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 25V RAD T/H, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm), Capacitance: 1000 µF, Voltage - Rated: 25 V, Impedance: 21 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.416 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.36 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKZE250ETE102MK20S EKZE250ETE102MK20S Hersteller : United Chemi-Con KZELL_e-2509136.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 25volts 1000uF 12.5X20
auf Bestellung 970 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
EKZE250ETE102MK20S EKZE250ETE102MK20S Hersteller : Chemi-Con KZELL-e.PDF Description: CAP ALUM 1000UF 20% 25V RAD T/H
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm)
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 25 V
Impedance: 21 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.416 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.36 A @ 100 kHz