Produkte > CHEMI-CON > EKZE500ELL560MF11D
EKZE500ELL560MF11D
EKZE500ELL560MF11D Chemi-Con
KZELL_e-2509136.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 50volts 56uF 6.3X11
auf Bestellung 685 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKZE500ELL560MF11D Chemi-Con
Description: CAP ALUM 56UF 20% 50V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.098" (2.50mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.433" (11.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 56 µF, Voltage - Rated: 50 V, Impedance: 140 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 154 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 385 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKZE500ELL560MF11D EKZE500ELL560MF11D Hersteller : United Chemi-Con KZELL_e-2509136.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 50volts 56uF 6.3X11
auf Bestellung 1777 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
EKZE500ELL560MF11D Hersteller : UNITED CHEMI-CON KZELL-e.PDF 6.3*11/50V56
auf Bestellung 100000 Stücke:
EKZE500ELL560MF11D EKZE500ELL560MF11D Hersteller : Chemi-Con KZELL-e.PDF Description: CAP ALUM 56UF 20% 50V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.433" (11.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 56 µF
Voltage - Rated: 50 V
Impedance: 140 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 154 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 385 mA @ 100 kHz