Produkte > UNITED CHEMI-CON > EKZE500ETD121MH15D
EKZE500ETD121MH15D
EKZE500ETD121MH15D United Chemi-Con
KZELL-e.PDF
Hersteller: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 120UF 20% 50V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.650" (16.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 120 µF
Voltage - Rated: 50 V
Impedance: 61 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 380 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 950 mA @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKZE500ETD121MH15D United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 120UF 20% 50V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.138" (3.50mm), Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.650" (16.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 120 µF, Voltage - Rated: 50 V, Impedance: 61 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 380 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 950 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKZE500ETD121MH15D
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKZE500ETD121MH15D EKZE500ETD121MH15D Hersteller : United Chemi-Con -794851.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Leaded 120uF 50 Volt