Produkte > CHEMI-CON > EKZE630ELL561MK35S
EKZE630ELL561MK35S
EKZE630ELL561MK35S Chemi-Con
KZELL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 560UF 20% 63V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.437" (36.50mm)
Capacitance: 560 µF
Voltage - Rated: 63 V
Impedance: 24 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.25 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.5 A @ 100 kHz
auf Bestellung 950 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKZE630ELL561MK35S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 560UF 20% 63V RADIAL TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.437" (36.50mm), Capacitance: 560 µF, Voltage - Rated: 63 V, Impedance: 24 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.25 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.5 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKZE630ELL561MK35S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKZE630ELL561MK35S EKZE630ELL561MK35S Hersteller : United Chemi-Con -794851.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Leaded 63volts 560uF 12.5X35
auf Bestellung 764 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
EKZE630ELL561MK35S EKZE630ELL561MK35S Hersteller : Chemi-Con KZELL-e.PDF Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 63volts 560uF 12.5X35