Produkte > CHEMI-CON > EKZE6R3ELL472MK30S
EKZE6R3ELL472MK30S
EKZE6R3ELL472MK30S Chemi-Con
KZELL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 6.3volts 4700uF 12.5X30
auf Bestellung 998 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKZE6R3ELL472MK30S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 4700UF 20% 6.3V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.240" (31.50mm), Capacitance: 4700 µF, Voltage - Rated: 6.3 V, Impedance: 16 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 2.7965 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.29 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKZE6R3ELL472MK30S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKZE6R3ELL472MK30S Hersteller : UNITED CHEMI-CON KZELL-e.PDF 12.5*30/6.3V4700
auf Bestellung 100000 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
EKZE6R3ELL472MK30S EKZE6R3ELL472MK30S Hersteller : Chemi-Con KZELL-e.PDF Description: CAP ALUM 4700UF 20% 6.3V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.240" (31.50mm)
Capacitance: 4700 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
Impedance: 16 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 2.7965 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.29 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
EKZE6R3ELL472MK30S EKZE6R3ELL472MK30S Hersteller : United Chemi-Con -794851.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Leaded 6.3volts 4700uF 12.5X30