Produkte > CHEMI-CON > EKZE6R3ELL682ML25S
EKZE6R3ELL682ML25S
EKZE6R3ELL682ML25S Chemi-Con
KZELL_e-2509136.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 6.3volts 6800uF 16X25
auf Bestellung 371 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKZE6R3ELL682ML25S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 6800UF 20% 6.3V RAD T/H, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.043" (26.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 6800 µF, Voltage - Rated: 6.3 V, Impedance: 16 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 2.941 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.46 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKZE6R3ELL682ML25S EKZE6R3ELL682ML25S Hersteller : Chemi-Con KZELL-e.PDF Description: CAP ALUM 6800UF 20% 6.3V RAD T/H
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.043" (26.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 6800 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
Impedance: 16 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 2.941 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.46 A @ 100 kHz
auf Bestellung 394 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
EKZE6R3ELL682ML25S EKZE6R3ELL682ML25S Hersteller : United Chemi-Con United-Chemi-Con-794851.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 6.3volts 6800uF 16X25