Produkte > CHEMI-CON > EKZE800ELL221MK20S
EKZE800ELL221MK20S
EKZE800ELL221MK20S Chemi-Con
KZELL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 220UF 80V
auf Bestellung 395 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKZE800ELL221MK20S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 220UF 20% 80V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 220 µF, Voltage - Rated: 80 V, Impedance: 62 MOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 550 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.1 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKZE800ELL221MK20S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKZE800ELL221MK20S EKZE800ELL221MK20S Hersteller : United Chemi-Con KZELL-e.PDF Description: CAP ALUM 220UF 20% 80V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 220 µF
Voltage - Rated: 80 V
Impedance: 62 MOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 550 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.1 A @ 100 kHz