Produkte > CHEMI-CON > EKZG6R3ELL182MH20D
EKZG6R3ELL182MH20D
EKZG6R3ELL182MH20D Chemi-Con
KZG Series_WEB.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1800UF 20% 6.3V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.787" (20.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1800 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
Impedance: 21 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.122 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.87 A @ 100 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKZG6R3ELL182MH20D Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1800UF 20% 6.3V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.138" (3.50mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.787" (20.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 1800 µF, Voltage - Rated: 6.3 V, Impedance: 21 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.122 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.87 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKZG6R3ELL182MH20D
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKZG6R3ELL182MH20D EKZG6R3ELL182MH20D Hersteller : United Chemi-Con united_chemi-con_unchs01015-1-1745193.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 1800uF 6.3 Volts 20%