Produkte > CHEMI-CON > EKZH100ELL472MK30S
EKZH100ELL472MK30S
EKZH100ELL472MK30S Chemi-Con
KZHLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 10V POLAR
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.240" (31.50mm)
Capacitance: 4.7 mF
Voltage - Rated: 10 V
Impedance: 13 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 2.9325 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.45 A @ 100 kHz
auf Bestellung 2170 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKZH100ELL472MK30S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 10V POLAR, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.240" (31.50mm), Capacitance: 4.7 mF, Voltage - Rated: 10 V, Impedance: 13 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 2.9325 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.45 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKZH100ELL472MK30S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKZH100ELL472MK30S EKZH100ELL472MK30S Hersteller : Chemi-Con KZHLL_e.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 10Volts 4700uF 0.2
Produkt ist nicht verfügbar
EKZH100ELL472MK30S EKZH100ELL472MK30S Hersteller : United Chemi-Con KZHLL_e-2509011.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 10Volts 4700uF 0.2