Produkte > CHEMI-CON > EKZH160ELL152MJ20S
EKZH160ELL152MJ20S
EKZH160ELL152MJ20S Chemi-Con
KZHLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 16V POLAR
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm)
Capacitance: 1.5 mF
Voltage - Rated: 16 V
Impedance: 20 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.176 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.96 A @ 100 kHz
auf Bestellung 2572 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 16
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKZH160ELL152MJ20S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 16V POLAR, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm), Capacitance: 1.5 mF, Voltage - Rated: 16 V, Impedance: 20 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.176 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.96 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKZH160ELL152MJ20S EKZH160ELL152MJ20S Hersteller : Chemi-Con KZHLL_e.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 16Volts 1500uF 0.2
auf Bestellung 2683 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
EKZH160ELL152MJ20S EKZH160ELL152MJ20S Hersteller : United Chemi-Con KZHLL_e-2509011.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 16Volts 1500uF 0.2