Produkte > CHEMI-CON > EKZH160ELL392MK35S
EKZH160ELL392MK35S
EKZH160ELL392MK35S Chemi-Con
KZHLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 16 Volts 3900uF 20%
auf Bestellung 452 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKZH160ELL392MK35S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 16V POLAR, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 6000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.437" (36.50mm), Capacitance: 3.9 mF, Voltage - Rated: 16 V, Impedance: 12 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 2.6775 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.57 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKZH160ELL392MK35S EKZH160ELL392MK35S Hersteller : Chemi-Con KZHLL-e.PDF Description: CAP ALUM 16V POLAR
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 6000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.437" (36.50mm)
Capacitance: 3.9 mF
Voltage - Rated: 16 V
Impedance: 12 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 2.6775 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.57 A @ 100 kHz
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 9
EKZH160ELL392MK35S EKZH160ELL392MK35S Hersteller : United Chemi-Con KZHLL_e-2509011.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 16 Volts 3900uF 20%