Produkte > UNITED CHEMI-CON > EKZH250ELL391MH15D
EKZH250ELL391MH15D
EKZH250ELL391MH15D United Chemi-Con
KZHLL_e-2509011.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 25Volts 390uF 0.2
auf Bestellung 839 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKZH250ELL391MH15D United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 390UF 20% 25V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.138" (3.50mm), Lifetime @ Temp.: 6000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.650" (16.50mm), Capacitance: 390 µF, Voltage - Rated: 25 V, Impedance: 48 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 605 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.21 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKZH250ELL391MH15D
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKZH250ELL391MH15D EKZH250ELL391MH15D Hersteller : Chemi-Con KZHLL-e.PDF Description: CAP ALUM 390UF 20% 25V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
Lifetime @ Temp.: 6000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.650" (16.50mm)
Capacitance: 390 µF
Voltage - Rated: 25 V
Impedance: 48 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 605 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.21 A @ 100 kHz