Produkte > CHEMI-CON > EKZH350ELL222ML25S
EKZH350ELL222ML25S
EKZH350ELL222ML25S Chemi-Con
KZHLL_e.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 35Volts 2200uF 0.2
auf Bestellung 299 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKZH350ELL222ML25S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 2200UF 20% 35V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 6000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.043" (26.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 2200 µF, Voltage - Rated: 35 V, Impedance: 13 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 2.7225 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.63 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKZH350ELL222ML25S EKZH350ELL222ML25S Hersteller : United Chemi-Con KZHLL_e-2509011.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 35Volts 2200uF 0.2
auf Bestellung 956 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
EKZH350ELL222ML25S EKZH350ELL222ML25S Hersteller : Chemi-Con KZHLL-e.PDF Description: CAP ALUM 2200UF 20% 35V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 6000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.043" (26.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 2200 µF
Voltage - Rated: 35 V
Impedance: 13 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 2.7225 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.63 A @ 100 kHz