Produkte > CHEMI-CON > EKZH350ELL391MH20D
EKZH350ELL391MH20D
EKZH350ELL391MH20D Chemi-Con
KZHLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 390UF 20% 35V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
Lifetime @ Temp.: 6000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 390 µF
Voltage - Rated: 35 V
Impedance: 33 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 705 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.41 A @ 100 kHz
auf Bestellung 233 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 14
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKZH350ELL391MH20D Chemi-Con
Description: CAP ALUM 390UF 20% 35V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.138" (3.50mm), Lifetime @ Temp.: 6000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 390 µF, Voltage - Rated: 35 V, Impedance: 33 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 705 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.41 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKZH350ELL391MH20D
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKZH350ELL391MH20D EKZH350ELL391MH20D Hersteller : United Chemi-Con KZHLL_e-2509011.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 35Volts 390uF 0.2