Produkte > CHEMI-CON > EKZH350ELL561MJ20S
EKZH350ELL561MJ20S
EKZH350ELL561MJ20S Chemi-Con
KZHLL_e-2509011.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 35Volts 560uF 0.2
auf Bestellung 1251 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKZH350ELL561MJ20S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 560UF 20% 35V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 6000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm), Capacitance: 560 µF, Voltage - Rated: 35 V, Impedance: 20 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 980 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.96 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKZH350ELL561MJ20S EKZH350ELL561MJ20S Hersteller : Chemi-Con KZHLL-e.PDF Description: CAP ALUM 560UF 20% 35V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 6000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm)
Capacitance: 560 µF
Voltage - Rated: 35 V
Impedance: 20 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 980 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.96 A @ 100 kHz
auf Bestellung 1989 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 9
EKZH350ELL561MJ20S EKZH350ELL561MJ20S Hersteller : United Chemi-Con KZHLL_e-2509011.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 35Volts 560uF 0.2