Produkte > CHEMI-CON > EKZH6R3ELL222MJ20S
EKZH6R3ELL222MJ20S
EKZH6R3ELL222MJ20S Chemi-Con
KZHLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 6.3V POLAR
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 6000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm)
Capacitance: 2.2 mF
Voltage - Rated: 6.3 V
Impedance: 20 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.47 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.96 A @ 100 kHz
auf Bestellung 2854 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 16
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKZH6R3ELL222MJ20S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 6.3V POLAR, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 6000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm), Capacitance: 2.2 mF, Voltage - Rated: 6.3 V, Impedance: 20 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.47 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.96 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKZH6R3ELL222MJ20S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKZH6R3ELL222MJ20S EKZH6R3ELL222MJ20S Hersteller : United Chemi-Con 20609172652d6c57d1d196-1128909.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Leaded 6.3Volts 2200uF 0.2