Produkte > CHEMI-CON > EKZH6R3ELL392MK20S
EKZH6R3ELL392MK20S
EKZH6R3ELL392MK20S Chemi-Con
KZHLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 6.3V POLAR
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 6000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm)
Capacitance: 3.9 mF
Voltage - Rated: 6.3 V
Impedance: 17 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.86 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.48 A @ 100 kHz
auf Bestellung 2000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 12
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKZH6R3ELL392MK20S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 6.3V POLAR, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 6000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm), Capacitance: 3.9 mF, Voltage - Rated: 6.3 V, Impedance: 17 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.86 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.48 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKZH6R3ELL392MK20S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKZH6R3ELL392MK20S EKZH6R3ELL392MK20S Hersteller : United Chemi-Con 20609172652d6c57d1d196-1128909.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Leaded 6.3Volts 3900uF 0.2