Produkte > CHEMI-CON > EKZH6R3ELL562MK30S
EKZH6R3ELL562MK30S
EKZH6R3ELL562MK30S Chemi-Con
KZHLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 6.3V POLAR
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 6000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.240" (31.50mm)
Capacitance: 5.6 mF
Voltage - Rated: 6.3 V
Impedance: 13 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 2.9325 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.45 A @ 100 kHz
auf Bestellung 1982 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKZH6R3ELL562MK30S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 6.3V POLAR, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 6000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.240" (31.50mm), Capacitance: 5.6 mF, Voltage - Rated: 6.3 V, Impedance: 13 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 2.9325 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.45 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKZH6R3ELL562MK30S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKZH6R3ELL562MK30S EKZH6R3ELL562MK30S Hersteller : Chemi-Con KZHLL-e.PDF Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 6.3Volts 5600uF 0.2
Produkt ist nicht verfügbar
EKZH6R3ELL562MK30S EKZH6R3ELL562MK30S Hersteller : United Chemi-Con 20609172652d6c57d1d196-1128909.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Leaded 6.3Volts 5600uF 0.2