Produkte > CHEMI-CON > EKZM100ELL152MJ16S
EKZM100ELL152MJ16S
EKZM100ELL152MJ16S Chemi-Con
KZMLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 10Volts 1500uF 20% Tol.
auf Bestellung 1171 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKZM100ELL152MJ16S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1500UF 20% 10V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.689" (17.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 1500 µF, Voltage - Rated: 10 V, Impedance: 28 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.056 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.76 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKZM100ELL152MJ16S EKZM100ELL152MJ16S Hersteller : Chemi-Con KZMLL-e.PDF Description: CAP ALUM 1500UF 20% 10V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.689" (17.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1500 µF
Voltage - Rated: 10 V
Impedance: 28 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.056 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.76 A @ 100 kHz
auf Bestellung 2643 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 14
EKZM100ELL152MJ16S EKZM100ELL152MJ16S Hersteller : United Chemi-Con KZMLL_e-2509157.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 10Volts 1500uF 20% Tol.