Produkte > CHEMI-CON > EKZM160ELL102MJ16S
EKZM160ELL102MJ16S
EKZM160ELL102MJ16S Chemi-Con
KZMLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 16Volts 1000uF 20% Tol.
auf Bestellung 1282 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKZM160ELL102MJ16S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 16V POLAR, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.689" (17.50mm), Capacitance: 1 mF, Voltage - Rated: 16 V, Impedance: 28 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.056 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.76 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKZM160ELL102MJ16S EKZM160ELL102MJ16S Hersteller : Chemi-Con KZMLL-e.PDF Description: CAP ALUM 16V POLAR
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.689" (17.50mm)
Capacitance: 1 mF
Voltage - Rated: 16 V
Impedance: 28 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.056 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.76 A @ 100 kHz
auf Bestellung 2399 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 18
EKZM160ELL102MJ16S EKZM160ELL102MJ16S Hersteller : United Chemi-Con KZMLL_e-2509157.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 16Volts 1000uF 20% Tol.