Produkte > CHEMI-CON > EKZM160ELL332MK30S
EKZM160ELL332MK30S
EKZM160ELL332MK30S Chemi-Con
KZMLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 16V POLAR
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.240" (31.50mm)
Capacitance: 3.3 mF
Voltage - Rated: 16 V
Impedance: 13 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 2.588 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.45 A @ 100 kHz
auf Bestellung 1928 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKZM160ELL332MK30S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 16V POLAR, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.240" (31.50mm), Capacitance: 3.3 mF, Voltage - Rated: 16 V, Impedance: 13 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 2.588 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.45 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKZM160ELL332MK30S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKZM160ELL332MK30S EKZM160ELL332MK30S Hersteller : United Chemi-Con 15133587752d6c58fb020c-1090524.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Leaded 16Volts 3300uF 20% Tol.