Produkte > CHEMI-CON > EKZM160ELL332ML20S
EKZM160ELL332ML20S
EKZM160ELL332ML20S Chemi-Con
KZMLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 16Volts 3300uF 20% Tol.
auf Bestellung 103 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKZM160ELL332ML20S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 16V POLAR, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm), Capacitance: 3.3 mF, Voltage - Rated: 16 V, Impedance: 15 MOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 2.438 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.25 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKZM160ELL332ML20S EKZM160ELL332ML20S Hersteller : Chemi-Con KZMLL-e.PDF Description: CAP ALUM 16V POLAR
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm)
Capacitance: 3.3 mF
Voltage - Rated: 16 V
Impedance: 15 MOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 2.438 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.25 A @ 100 kHz
auf Bestellung 899 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 9
EKZM160ELL332ML20S EKZM160ELL332ML20S Hersteller : United Chemi-Con 15133587752d6c58fb020c-1090524.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Leaded 16Volts 3300uF 20% Tol.