Produkte > UNITED CHEMI-CON > EKZM160ETD101ME11D
EKZM160ETD101ME11D
EKZM160ETD101ME11D United Chemi-Con
United-Chemi-Con-1952486.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 100uF 16 Volt
auf Bestellung 3 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKZM160ETD101ME11D United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 100UF 20% 16V RADIAL TH, Packaging: Tape & Box (TB), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.079" (2.00mm), Lifetime @ Temp.: 6000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm), Capacitance: 100 µF, Voltage - Rated: 16 V, Impedance: 220 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 138 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 345 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKZM160ETD101ME11D
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKZM160ETD101ME11D EKZM160ETD101ME11D Hersteller : Chemi-Con KZMLL-e.PDF Description: CAP ALUM 100UF 20% 16V RADIAL TH
Packaging: Tape & Box (TB)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.079" (2.00mm)
Lifetime @ Temp.: 6000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm)
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 16 V
Impedance: 220 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 138 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 345 mA @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
EKZM160ETD101ME11D EKZM160ETD101ME11D Hersteller : Chemi-Con KZMLL_e-2509157.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 100uF 16 Volt