Produkte > CHEMI-CON > EKZM250ELL331MHB5D
EKZM250ELL331MHB5D
EKZM250ELL331MHB5D Chemi-Con
KZMLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 330UF 20% 25V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
Lifetime @ Temp.: 8000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 330 µF
Voltage - Rated: 25 V
Impedance: 56 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 472.5 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 945 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 827 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 34
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKZM250ELL331MHB5D Chemi-Con
Description: CAP ALUM 330UF 20% 25V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.138" (3.50mm), Lifetime @ Temp.: 8000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 330 µF, Voltage - Rated: 25 V, Impedance: 56 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 472.5 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 945 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKZM250ELL331MHB5D EKZM250ELL331MHB5D Hersteller : United Chemi-Con KZMLL_e-2509157.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 25Volts 330uF 20% Tol.