Produkte > UNITED CHEMI-CON > EKZM250ELL680ME11D
EKZM250ELL680ME11D
EKZM250ELL680ME11D United Chemi-Con
KZMLL_e-2509157.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 25Volts 68uF 20% Tol.
auf Bestellung 1840 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKZM250ELL680ME11D United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 68UF 20% 25V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.079" (2.00mm), Lifetime @ Temp.: 6000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm), Capacitance: 68 µF, Voltage - Rated: 25 V, Impedance: 220 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 138 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 345 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKZM250ELL680ME11D
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKZM250ELL680ME11D EKZM250ELL680ME11D Hersteller : Chemi-Con KZMLL-e.PDF Description: CAP ALUM 68UF 20% 25V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.079" (2.00mm)
Lifetime @ Temp.: 6000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm)
Capacitance: 68 µF
Voltage - Rated: 25 V
Impedance: 220 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 138 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 345 mA @ 100 kHz