Produkte > CHEMI-CON > EKZN101ELL560MH20D
EKZN101ELL560MH20D
EKZN101ELL560MH20D Chemi-Con
KZNLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 56UF 20% 100V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
Lifetime @ Temp.: 9000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm)
Capacitance: 56 µF
Voltage - Rated: 100 V
Impedance: 120 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 436 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.09 A @ 100 kHz
auf Bestellung 1122 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 15
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKZN101ELL560MH20D Chemi-Con
Description: CAP ALUM 56UF 20% 100V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.138" (3.50mm), Lifetime @ Temp.: 9000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm), Capacitance: 56 µF, Voltage - Rated: 100 V, Impedance: 120 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 436 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.09 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKZN101ELL560MH20D
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKZN101ELL560MH20D EKZN101ELL560MH20D Hersteller : United Chemi-Con 53523916652d6c547a9dde-1128902.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Leaded 100V 56uF 20% Tol.