Produkte > CHEMI-CON > EKZN160ELL562ML25S
EKZN160ELL562ML25S
EKZN160ELL562ML25S Chemi-Con
KZNLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 5600UF 20% 16V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.043" (26.50mm)
Capacitance: 5600 µF
Voltage - Rated: 16 V
Impedance: 17 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 3.2385 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.81 A @ 100 kHz
auf Bestellung 352 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 8
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKZN160ELL562ML25S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 5600UF 20% 16V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.043" (26.50mm), Capacitance: 5600 µF, Voltage - Rated: 16 V, Impedance: 17 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 3.2385 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.81 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKZN160ELL562ML25S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKZN160ELL562ML25S EKZN160ELL562ML25S Hersteller : United Chemi-Con United-Chemi-Con-1952477.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 16V 5600uF 20% Tol.