Produkte > CHEMI-CON > EKZN160ELL682MM25S
EKZN160ELL682MM25S
EKZN160ELL682MM25S Chemi-Con
KZNLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 6800UF 20% 16V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.043" (26.50mm)
Capacitance: 6800 µF
Voltage - Rated: 16 V
Impedance: 16 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 3.298 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.88 A @ 100 kHz
auf Bestellung 499 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKZN160ELL682MM25S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 6800UF 20% 16V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.043" (26.50mm), Capacitance: 6800 µF, Voltage - Rated: 16 V, Impedance: 16 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 3.298 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.88 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKZN160ELL682MM25S EKZN160ELL682MM25S Hersteller : Chemi-Con KZNLL_e.PDF Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 16V 6800uF 20% Tol.
auf Bestellung 242 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
EKZN160ELL682MM25S EKZN160ELL682MM25S Hersteller : United Chemi-Con KZNLL_e-2509151.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 16V 6800uF 20% Tol.