Produkte > CHEMI-CON > EKZN250ELL272MK35S
EKZN250ELL272MK35S
EKZN250ELL272MK35S Chemi-Con
KZNLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 2700UF 20% 25V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.437" (36.50mm)
Capacitance: 2700 µF
Voltage - Rated: 25 V
Impedance: 16 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 3.09 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 4.12 A @ 100 kHz
auf Bestellung 947 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKZN250ELL272MK35S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 2700UF 20% 25V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.437" (36.50mm), Capacitance: 2700 µF, Voltage - Rated: 25 V, Impedance: 16 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 3.09 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 4.12 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKZN250ELL272MK35S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKZN250ELL272MK35S EKZN250ELL272MK35S Hersteller : United Chemi-Con United-Chemi-Con-1952477.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 25V 2700uF 20% Tol.