Produkte > CHEMI-CON > EKZN250ELL822MM40S
EKZN250ELL822MM40S
EKZN250ELL822MM40S Chemi-Con
KZNLL_e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 25V 8200uF 20% Tol.
auf Bestellung 82 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKZN250ELL822MM40S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 8200UF 20% 25V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.634" (41.50mm), Capacitance: 8200 µF, Voltage - Rated: 25 V, Impedance: 11 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 4.216 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 4.96 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKZN250ELL822MM40S EKZN250ELL822MM40S Hersteller : Chemi-Con KZNLL-e.PDF Description: CAP ALUM 8200UF 20% 25V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.634" (41.50mm)
Capacitance: 8200 µF
Voltage - Rated: 25 V
Impedance: 11 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 4.216 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 4.96 A @ 100 kHz
auf Bestellung 168 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
EKZN250ELL822MM40S EKZN250ELL822MM40S Hersteller : United Chemi-Con KZNLL_e-2509151.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 25V 8200uF 20% Tol.