Produkte > CHEMI-CON > EKZN350ELL152ML20S
EKZN350ELL152ML20S
EKZN350ELL152ML20S Chemi-Con
KZNLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1500UF 20% 35V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm)
Capacitance: 1500 µF
Voltage - Rated: 35 V
Impedance: 21 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.998 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.33 A @ 100 kHz
auf Bestellung 680 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 9
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKZN350ELL152ML20S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1500UF 20% 35V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm), Capacitance: 1500 µF, Voltage - Rated: 35 V, Impedance: 21 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.998 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.33 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKZN350ELL152ML20S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKZN350ELL152ML20S EKZN350ELL152ML20S Hersteller : United Chemi-Con KZNLL_e-2509151.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 35V 1500uF 20% Tol.