Produkte > CHEMI-CON > EKZN350ELL181MHB5D
EKZN350ELL181MHB5D
EKZN350ELL181MHB5D Chemi-Con
KZNLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 180UF 20% 35V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
Lifetime @ Temp.: 9000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm)
Capacitance: 180 µF
Voltage - Rated: 35 V
Impedance: 75 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 480 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.2 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKZN350ELL181MHB5D Chemi-Con
Description: CAP ALUM 180UF 20% 35V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.138" (3.50mm), Lifetime @ Temp.: 9000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm), Capacitance: 180 µF, Voltage - Rated: 35 V, Impedance: 75 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 480 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.2 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKZN350ELL181MHB5D
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKZN350ELL181MHB5D EKZN350ELL181MHB5D Hersteller : Chemi-Con KZNLL_e-2509151.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 35V 180uF 20% Tol.
Produkt ist nicht verfügbar
EKZN350ELL181MHB5D EKZN350ELL181MHB5D Hersteller : United Chemi-Con KZNLL_e-2509151.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 35V 180uF 20% Tol.